Jump to content
Sekti šią temą  
Admin

Sodu bendrijos mokesciai

Recommended Posts

Admin

Ruosiuosi pirkt sklypa soduose. Paskambinau tos bendrijos pirmininkui, susake taip:
100€ stojimas, 500€ vienkartinis jei statysi nama, 10€\men nario.

Klausimai - ar viskas cia ok ir kas reglamentuoja tokius mokescius? CK? Bendriju istatymas? Bendrijos istatai?

newsgroups

Čia man panašu į savo tvarką. Bet nemokėdamas manau  būsi visiems užkliūnančių sąraše

newsgroups

Jeigu pirmininkas talkovas tai tie pinigai vejais nenueina. Per susirinkimus ataskaitas pateikia kur jie buvo isleisti.

newsgroups

Okk, sutinku.
Bet kur gali but aprasytos sios sumos?
Gal bendrijos nariu susirinkimo protokole? Kad turet bent kazkoki rastiska pagrinda

Galvoju, gal kol kas neverta stot i ja. Kol namo neplanuoju statyti. Kaip keistusi mano statusas ir mokesciai tokiu atveju? Gal turite kas patirties

newsgroups
1 minute ago, geniukas said:

Jeigu pirmininkas talkovas tai tie pinigai vejais nenueina. Per susirinkimus ataskaitas pateikia kur jie buvo isleisti.

Jei pirmininkas talkovas, viska sutvarko savivaldybe o ne patys :)
Simasius va sake, pasnigus pasirodo barstyt pradrda nuo lauru  gatves. Tai nuosavu namu kvartalas 30 km nuo centro, uz turniskiu  dar 10-15 km, aptvertas bendra tvora ir turi sarga, viduj  teritorijoj labai jauku, nera tvoru, zemi ir grazus zibintai,  tokiu kvartalu vilniaus rajone berods 3, sitas garsiausias nes  jame paleckis gyvena ir dar keli nuo sovietmecio garsus itakingi  vyrai.

newsgroups
4 minutes ago, Admin said:

Ruosiuosi pirkt sklypa soduose. Paskambinau tos bendrijos pirmininkui, susake taip:

Klausimai - ar viskas cia ok ir kas reglamentuoja tokius mokescius? CK? Bendriju istatymas? Bendrijos istatai?

nu bet kainu didumas tai ka az zinau. o ka duoda benrija? elektra yra kieno?
vanduo kieno? ar bendrijos keliu  vaziuojama iki sklypo? kokia cia bendrija taip lupa pinigus?

newsgroups
Just now, geniukas said:

nu bet kainu didumas tai ka az zinau. o ka duoda benrija? elektra yra kieno?
vanduo kieno? ar bendrijos keliu  vaziuojama iki sklypo? kokia cia bendrija taip lupa pinigus?

Azuolas2, prie Pupoju g.
Kiek supainiojau viena mokesti - 10€\a i metus. Kitus teisingai parasiau. Elektra Lesto, vandeni imt is kaimyno grezinio arba savo grezt.
Koki puse gatviu bendrija isasfaltavo, pirmininkas sako, kad dar liko skola uz jas kelininkams. Iki mano sklypo vaziuot galima arba per tas gatves, arba per gatves be asfalto nuo Rokantiskiu g.

newsgroups
Just now, geniukas said:

Azuolas2, prie Pupoju g.
Kiek supainiojau viena mokesti - 10€\a i metus. Kitus teisingai parasiau. Elektra Lesto, vandeni imt is kaimyno grezinio arba savo grezt.
Koki puse gatviu bendrija isasfaltavo, pirmininkas sako, kad dar liko skola uz jas kelininkams. Iki mano sklypo vaziuot galima arba per tas gatves, arba per gatves be asfalto nuo Rokantiskiu g.

A is kur cia toks vienkartinis mokestis namo statybai? Sodininkas jau kelinti metai. Esu istojes, moku kazkoki metini ir  viskas. Nu ir aisku, lesto uz elektra.

newsgroups
Just now, geniukas said:

A is kur cia toks vienkartinis mokestis namo statybai? Sodininkas jau kelinti metai. Esu istojes, moku kazkoki metini ir  viskas. Nu ir aisku, lesto uz elektra.

Tai vat man irgi idomu is kur, kodel, kaip apiforminta ir kaip yra kitose bendrijose.
Pirmininkas sako, kad kai pradedi statybas, tai sunkios masinos kelia ismala ir cia tokia a la kompensacija

newsgroups
7 minutes ago, Admin said:

Norėčiau ir aš informacijos apie bendrijos mokesčius, bet man dabar šiek tiek kiti klausimai.
Bet tavo aprašytos sąlygos man irgi buvo panašiai apsakytos prieš 7 metus. žinoma mažesnėmis kainomis

tai įstojau į bendriją, susimokėjau vienkartinį statybos mokestį, mokėjau metinį nario mokestį. Na taip, kaip vienas čia rašė "pirmininkas talkovas ", per ataskaitinius susirinkimus pranešdavo kiek ir kur atveža paukščių mėšlo (už manęs sėdinčios bobulės džiaugdavosi, kad morkytės nuo to mėšlo geriau augs), Obuolių sultis sunkdavo net 10% pigiau nei kitiems laikiausi iki paskutinio, nes ale elektra iki kol atėjo LESTO, buvo bendrijos nuosavybė (stulpai, laidai ir t.t), tai kaip ir būdavo gąsdinama, jog elektros neduos.

Kai atėjo LESTO - atsisakiau bendrijos narystės, žinoma "spaudimas" buvo nerealus, net buhalterė išdrįso parašyti laišką su pranešimu, jog mokesčiai bus didesni, nei kitiems nariams. Šioje vietoje mane nuramino vienas teisininkas, jog gyvendamas tame pačiame "skruzdelyne" Tau didesnių mokesčių negali pritaikyti, na nebent tai yra faktinių įrodymų,jog keliais važinėji ale kokia BAM statyboms pritaikyta technika ir t.t. Dabar už elektra moku LESTO, kanalizacija vietinė - atsiskaitau iškarto imonei, kuri išsiurbia, vanduo - gręžinys, šiukšlės - išvežamos įmonės, su kuria sudaręs sutartį, už žemę sumoku VMI Vienintelis dalykas, kuriuo naudojuos -  keliai (gatvės). Taigi metai praėjo, kol kas jokios sąskaitos negaunu ir Kaip man, ne sodu bendrijos nariui, turėtų JIE pateikti informaciją mokesčių mokėjimui? Aš į susirinkimus nevaikštau, ale ne sodo bendrijos narys. Pirmininkas paskambins ir sakys susimokėti? Ar tai normalu? Ar man reikalauti kažkokios sąskaitos, kad matyčiau už ką moku?   Tai  ia tie klausimai, kurie man dar neatsakyti.

Bet manau, kad kitaip ir nebus. Tik man rodos, kad didoki tie mokesčiai :( pasistatysi namą ir galėsi atsisakyti bendrijos narystės. Kai įstoji į bendriją visada duoda Sodų bendrijos nuostatų knygelę. pirma ko aš ieškojau tai nuostatų apie išstojimą :) o ten parašyta, kad tai yra tik mano apsisprendimo reikalas ir  jei neskolingas pirmame bendrijos susirinkime turi būti "palaimintas" Jūsų apsisprendimas. Taip ir buvo. Aišku ten susirinkę žmogeliukai į mane žiūrėjo, kaip į ufonautą, bet...  tik dabar supratau, kad tokie pat "ufonautai" iki manęs ten nesėdėjo, kaip ir aš dabar nebesėdžiu. O visi kiti likę, kaip ir sektantai - tikintys, kad be sodų bendrijos narystės šviesaus rytojaus nebus.

Gal aš ir klystu su savo nuomone, bet man dabar gerai :) bent jau nemoku narystės mokesčio...

P.S. Je kas turi patirties kas vyskta kai atsisakai narystės - būtų įdomu sužinoti?

Ačiū ir sėkmės

newsgroups
10 minutes ago, Admin said:

Stoti neprivalai. Nebudamas bendrijos nariu negalesi rinkti  pirmininko bet ta 10 eur reiks moket tik jis bus ne nario,o  administravimo.

newsgroups

100e stojimas - principas normalus, bet manau, kad daugoka 350 Lt.
500e statybos mokestis - pašol jis nakui, jei nepaaiškins tiesiai šviesiai už ką konkrečiai. Nors, reikia žiūrėti konkrečią situaciją, pvz., reikės suderint su kaimynu kokį mažesnį atstumą ar tvorą ant ribos, o šis pasirodys, kad geras pirminyko draugas, tai prasidės pisnia. Sumokėsi dar daugiau, negu 500e. 10e/metus nario mokestis - normalu, mes mokam 200Lt/metus, bet čia dar visokie bendrojo vandens priskaitymai.

Pasakysiu paprastai: prieš 10 metų pirkau sodo sklypą, parašiau prašymą, kad priimtų į bendriją. Gal po kokių 5 metų vieną kartą atsibudo buhalterė, kad nėra mano prašymo, tai aš kaip ir nepriimtas. Tam kartui neturėjau laiko, po to, kiek pamenu, nerašiau. Kadangi susirinkimai vyksta kartą į metus, bendrija nedidelė (50 sklypų), bendrauju su visais normaliai, tai ir nesuku sau kleckų ar narys aš, ar ne. Susirinkimuose dalyvauju, nes nenoriu, kad bobulkos nubalsuotų "už mėšlo atvežimą" ir kitokias nesąmones.

Guest
Atsakyti čia ir dabar..

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sekti šią temą  

• Create New...